معرفی کتاب های آموزشی تکنیکال

کتاب تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه

کتاب تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه

کتاب تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه در واقع به‌روزرسانی‌ای بر دیگر کتاب پرفروش جان جی. مورفی، Technical Analysis of the Futures Markets است که همه‌‌ی بازارهای مالی را دربرمی‌گیرد.

این کتاب به عنوان مرجعی برای تجار تاکنون به هزاران نفر از آن‌ها تحلیل تکنیکال بازارهای سرمایه و معاملات بورسی را آموخته است. خواننده با مطالعه‌ی این کتاب به دیدگاه کاملی از تحلیل تکنیکال شامل نحوه‌ی خواندن نمودارها تا درک شاخص‌ها و نقش مهمی که تحلیل تکنیکال در سرمایه‌گذاری ایفا می‌کند، دست می‌یابد.

کتاب پرایس اکشن بازگشت ها

کتاب پرایس اکشن بازگشت ها

کتاب پرایس اکشن بازگشت ها ( Trading Price Action Reversals ). سومین کتاب از مجموع کتاب های پرایس اکشن به روش ال بروکز (ال بروکس Al Brooks)

یکی از بهترین و محبوب ترین منابع آموزشی. برای یادگیری مفاهیم پرایس اکشن در بازار های مالی بورس و فارکس و ارز های دیجیتال است.

ال بروکس, در این کتاب به زیبایی هرچه تمام تر انواع الگوهای بازگشتی. کیفیت قدرت روند در هنگام بازگشت, نشانه های بازگشت, کیفیت حجم معاملات در هنگام بازگشت. و غیره را با ارائه ی مثال های متعدد به رشته ی تحریر در می آورد. او در ادامه با تکیه بر دانش و تجربه ی ستودنی خود به بررسی انواع بازارها. زمان های کلیدی برای انجام دادن و انجام ندادن معاملات. بهترین تایم فریم های بازارهای مختلف و الگوهای مرتبط با انواع بازارها می پردازد.

این مجموعه بهترین استراتژی ها برای افزایش و حفظ سود. معامله گران به ارائه خطوط راهنما و دستورالعمل هایی برای معامله گری می پردازد.

کتاب راهنمای بصری امواج الیوت

کتاب راهنمای بصری امواج الیوت

تجزیه و تحلیل امواج الیوت میتواند نوسانات بازارها را پیش‌بینی نماید. کتاب راهنمای بصری امواج الیوت چهت شناخت الگوهای موجی و پیش بینی حرکت بازار بسیار مفید خواهد بود، که اکثر معامله‌گران هرگز نمی‌توانند رسیدن آن را تخمین بزنند. کتاب حاضر یک راهنمای جامع و کامل و راحت برای معاملات در بازارهای مالی به وسیله قواعد مواج الیوت است. بسیاری از روش‌های این کتاب بر مبنای قواعد کلاسیک «فراست» و «رابرت پریچر» میباشد.

بسیاری از نویسندگان امواج الیوت «جهان نوشته‌ها» را نسبت به «جهان واقعی» به تصویر کشیده‌اند. این مشکل باعث شده بسیاری از منتقدان ادعا کنند که تئوری موجی الیوت در دنیای واقعی کاربردی ندارد. همکاری دو تحلیلگر بزرگ موسسه بین‌المللی امواج الیوت (وین گورمن و جفری کندی) باعث پیدایش ترکیب کامل و جامع از محتوای درسی سنتی و کاربرد در دنیای واقعی شد.

کتاب دوئل با روند

کتاب دوئل با روند

مهم ترین نکته ای که وجود دارد شناسایی درست روندها و معامله گری در جهت آن می باشد، یکی از دلایل مهمی که در انواع بازارهای مالی ضررهای سنگینی برای معامله گران بوجود می آورد، معامله گری در خلاف جهت روند اصلی بازار می باشد. علاقه فراوانی که بسیاری از تریدرها در ماجراجویی بازار دارند باعث می شود دست به حرکات غیر منطقی در بازار زده و به بیان دیگر در صدد غافلگیری بازار بر می آیند که نتیجه اش غافلگیر شدن خود معامله گر توسط بازار می باشد.

کتاب رکن سوم بازار

هدف از نگارش کتاب رکن سوم بازار کنکاش در رموز فیبوناچی در دو بعد قیمت و زمان می‌باشد. در این مجموعه سعی شده با مثال‌های متعدد، نظم بسیار زیبایی که در تمامی ارکان زندگی وجود دارد را به تصویر بکشد. پس از آن ارتباط نظم حاکم بر جامعه را به نظم حاکم بر بازار بسط دهیم.
در این کتاب در خصوص روش‌های معامله بر مبنای فیبوناچی در دو شاخه قیمت و زمان بحث می‌نماییم .در ابتدا سعی نمودم تکنیک‌های فیبوناچی را تشریح نمایم. و پس از آن در خصوص ارتباط معنا داری که اعداد فیبوناچی با طبیعت و به ویژه بازار دارد بحث نمایم.

به جرات میتوان گفت که قدرت عملکرد این روش در تمامی روش‌های تحلیل تکنیکی بی‌مانند است. شاید هر تحلیلی در بازارهای مالی به نوعی نیازمند ابزارهای فیبوناچی است. بدون ابزار تا حدود زیادی خلاء بزرگی قابل لمس است.

در سالهای اخیر ابزارهای متعددی در بازار پا به عرصه گذاشتند که پایه به وجود آمدن آنها از بطن تکنیک‌های فیبوناچی بر می‌خیزد. مثلاٌ ابزار میانگین‌های متحرک، الگوهای هارمونیک، الگوهای کلاسیک خاص و….همگی به نوعی وامدار فیبوناچی می‌باشند.

کتاب واگرایی ها

کتاب واگرایی ها

کتاب واگرایی ها نوشته نیما آزادی، سومین کتاب از مجموعه چهار جلدی این نویسنده است. در این کتاب مبحث واگرایی‌ها به خوبی و با زبانی قابل فهم توضیح داده شده است.
واگرایی ها یکی از انواع روش‌های پرکاربرد در تحلیل تکنیکال سهام و حتی سایر دارایی‌های مالی مثل ارز می باشند. انواع واگرایی ها می‌توانند بین روند قیمت یک ابزار مالی و یک شاخص تکنیکال یا هر داده مالی دیگر نمایان شوند؛ با این حال واگرایی در تحلیل تکنیکال بازار سهام بین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال و روند قیمت سهام ها شناسایی می شود و مورد استفاده قرار می گیرد.
هدف تکلیل گران از آشنا شدن با مفهوم واگرایی مشاهده یک نوع وارونگی بین نمودار قیمت و نمودار اندیکاتور است، چرا که این اتفاق شناسایی اولیه برگشت روند و معکوس شدن آن را ممکن می سازد و این سیگنال صادر شده می تواند سود های سرشاری را به همراه داشته باشد.